V roce 2025 slavíme s celou církví Jubilejní rok. Taková událost vyžaduje přípravu, a proto papež František vyhlásil příští rok jako Rok modlitby. Zve diecéze, aby nejrůznějšími iniciativami věřícím připomněly význam osobní modlitby a modlitby ve společenství.
Touto publikací chceme farníkům nabídnout dárek od duchovních naší diecéze k Roku modlitby.
Začínáme již adventní dobou, abychom tak přirozeně společně vstoupili do Roku modlitby.
Chtěl bych poděkovat všem kněžím a jáhnům, kteří přispěli do této publikace, která se stala stejně rozmanitou a bohatou, jako je stav duchovních naší diecéze. Velice si vážím iniciativy Pastoračního střediska, které iniciovalo tuto publikaci.
Poděkování také patří informačnímu systému pro správu farnosti IS OMNIA, která umožnila elektronickou podobu této publikace jako notifikaci v mobilu. Využili jsme totiž již hojně využívanou aplikaci s názvem „Farnost do kapsy“. Získat ji můžete tím, že si stáhnete aplikaci v Google Obchod Play (systém Android) nebo v App Store (iPhone, iPad). Dále postupujte touto cestou – rozcestník (tři čárky vlevo nahoře) – nastavení aplikace – přidat farnost – zadejte název Pastorační středisko. Když máte Pastorační středisko přidané, tak v položce nastavení označte notifikaci a Rok modlitby
(obojí musí být označené červeně). Po těchto krocích by vám mělo od 1. neděle adventní, tj. 3. 12. 2023, každé ráno v sedm hodin přijít jedno rozjímání. Jednotlivé texty si také budete moci poslechnout jako podcast připravený od Pastoračního střediska na YouTubeProlidi.online a v aplikaci Spotify Pastorační středisko.

+ Biskup Pavel, pomocný biskup a vikář pro pastoraci

Playlist s rozjímáními na jednotlivé dny si můžete otevřít zde.

V textové podobě ke stažení zde: cas-ztiseni-rozjimani-pro-rok-modltiby