Nejnovější zprávy z Církev.cz

Papež František: Nestěžovat si na církev, ale zasadit se o ni

Homilie papeže Františka při mši svaté ze slavnosti sv. Petra a Pavla spojené se žehnáním pallií a jejich předáním nově jmenovaným arcibiskupům metropolitům.

Číst dál

Papež: Musíme znovu objevit krásu liturgie

Papež František dnes zveřejnil apoštolský dopis o liturgii s názvem Desiderio desideravi, kterým celou církev vyzývá, "aby znovu objevila, chránila a žila pravdu a sílu křesťanské liturgie".

Číst dál

Arcibiskup Jan Graubner obdržel pallium

Z rukou Svatého otce Františka obdržel dnes, na svátek sv. Petra a Pavla, ve svatopeterské bazilice ve Vatikánu, nastupující pražský arcibiskup Jan Graubner pallium.

Číst dál

Poslední šance: Podejte si přihlášku na Učitelství náboženství!

Máte bakalářský titul a chcete pokračovat ve studiu bez přijímacích zkoušek? Chcete učit a zajímá vás náboženství? Chcete studovat při zaměstnání? Přihlášky na Cyrilometodějskou teologickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci se přijímají už jen do 11. července!

Číst dál

Arcibiskup Jan Graubner dnes obdrží od papeže pallium

Na slavnost apoštolů Petra a Pavla bude Svatý otec slavit ve vatikánské bazilice od 9.30 hodin mši svatou, při které požehná pallia, která budou následně předána arcibiskupům - metropolitům, kteří byli jmenováni v průběhu roku. Jedním z nich je i nový pražský arcibiskup Jan Graubner, který bude také při mši svaté ve Vatikánu koncelebrovat společně s papežem Františkem.

Číst dál

Vždy pro život

Editorial od Andrey Tornielliho ze soboty 25. června o rozhodnutí Nejvyššího soudu v USA v otázce potratů: "Doufejme, že rozhodnutí Nejvyššího soudu USA se stane příležitostí k přijetí zákonů na ochranu života, práv žen a mateřství."

Číst dál

Mariánská svatyně v ukrajinské Zarvanici stírá slzy

"Chceme, aby lidé viděli církev nejen ve formátu "Otče náš" a "Zdrávas Maria", ale také jako Matku církev, která slouží a pomáhá různými způsoby." V tomto duchu se proměnila nejznámější ukrajinská svatyně v centrum, které přijímá lidi vysídlené z důvodu války a pomáhá jim na různých úrovních.

Číst dál

Smutek papeže kvůli smrti migrantů v Melille a Texasu

Ve svém dnešním tweetu papež František vyjádřil smutek v souvislosti s nedávnými dvěma tragédiemi, které se týkaly migrantů v Melille a ve Spojených státech, modlí se za oběti. Papež vzývá Pána, aby "otevřel naše srdce a aby se tato neštěstí už nikdy neopakovala".

Číst dál

Papež mladým lidem: Čas prázdnin využijte dobře a zodpovědně

Ve videoposelství zveřejněném v Sorrentu v rámci týdne věnovaného prvnímu světovému summitu o turistickém ruchu mládeže, na němž se mladí lidé setkávají s vedoucími představiteli v sektoru turistického ruchu, František vyzval mladé, aby využili čas prádnin jako přípravu na výzvy budoucnosti.

Číst dál

Parolin navštíví na přání papeže Kongo a Jižní Súdán

Návštěva vatikánského státního sekretáře se uskuteční mezi 1. a 8. červencem na znamení papežovy solidarity s africkými obyvateli, které zatím nebude moci osobně navštívit, jak uvedl na začátku měsíce, když přijal žádost lékařů, aby nezmařil výsledky stále probíhající léčby kolenních kloubů.

Číst dál

Graubner: Jméno olomouckého arcibiskupa by mělo být známo zhruba do roka

Jméno nového olomouckého arcibiskupa by mělo být známo zhruba do roka. Podle Jana Graubnera, který byl v této funkci bezmála 30 let a 2. července bude uveden na svatovojtěšský arcibiskupský stolec v Praze, to odpovídá běžné praxi. Třiasedmdesátiletý Jan Graubner, který byl v polovině května jmenován 37. arcibiskupem pražským a 25. primasem českým, odchází z Olomouce do Prahy sám, bez nejbližších spolupracovníků. Počítá zároveň s tím, že ve funkci pražského arcibiskupa bude vzhledem ke svému věku přesluhovat, řekl v rozhovoru pro ČTK.

Číst dál

Rodiny, které ztratily dítě, se o prvních sobotách setkávají u Matky Boží

Rodinám po ztrátě miminka jsou určena setkání se společným slavením pobožností „prvních sobot“, které se konají v poutním kostele Nanebevzetí Panny Marie v Králíkách. Až do října je zde pořádá perinatální hospic Dítě v srdci, nejbližší setkání se uskuteční 2. července 2022.

Číst dál

Přijďte na Prašivou a vezměte si s sebou bramboru. „Společně na cestě“ v pátek 1. července.

Centrum pro rodinu a sociální péči ve spolupráci s Biskupstvím ostravsko-opavským zve 1. července na setkání dětí a rodin s biskupem Martinem Davidem na hoře Prašivá. Dopolední program se mší svatou bude zahájen v 10.00 v areálu Kamenité ve Vyšních Lhotách. Následuje pěší pouť rodin na horu Prašivá, kde bude připraveno několik desítek interaktivních stanovišť s jednotným tématem „Společně na cestě“. Odpolední program bude ukončen v 15:30 požehnáním.

Číst dál

Papež k rodinám: Buďte znamením žijícího Krista a vstřícnou tváří církve!

V závěru Světového setkání rodin, při mši svaté na Svatopetrském náměstí v sobotu 25. června večer, papež František vyzval rodiny, aby „důvěřovaly lásce, kterou do nich vložil Bůh, a hlásaly s radostí krásu toho, že jsou rodinou“. Text tohoto misijního mandátu dostali účastníci mše svaté a nedělní modlitby Anděl Páně na kartičkách, které zdobila ikona Světového setkání rodin. Slova papeže Františka, jimiž vyslal rodiny do světa, přinášíme v plném znění:

Číst dál

Papež k rodinám z Neokatechumenátní cesty: Tatáž víra, mnoho kultur

Papež František dnes v aule Pavla VI. přijal asi pět tisíc členů Neokatechumenátní cesty: 430 rodin, které vyslal do „nejchudších a sekularizovaných“ oblastí světa, jak v úvodním pozdravu připomněl jeden ze zakladatelů tohoto hnutí, Kiko Argüello. Mnohé z těchto rodin ze zúčastnily Světového setkání rodin. Svatý otec hovořil k přítomným spatra, přičemž vyšel z evangelního úryvku, který zazněl v úvodu audience. Jeho slova přinášíme v plném rozsahu.

Číst dál

Arcibiskup Graubner: Návštěva papeže Františka v ČR teď není reálná

Návštěva papeže Františka v České republice není v současné době reálná a to i s ohledem na papežův současný zdravotní stav. ČTK to řekl olomoucký arcibiskup Jan Graubner, který od 2. července nastupuje na post pražského arcibiskupa. Papeže pozval k návštěvě České republiky premiér Petr Fiala na začátku června při návštěvě Vatikánu. Návštěvu papeže zažila Česká republika naposledy před 16 lety, arcibiskup Graubner však poukázal na to, že od roku 1989 byla touto návštěvou naopak poctěna čtyřikrát, což bylo v porovnání s ostatními zeměmi výjimečné.

Číst dál

Zveřejněna nová verze vatikánské příručky k nakládání s případy sexuálního zneužívání

Dikasterium pro nauku víry dnes zveřejnilo druhou a aktualizovanou verzi „Příručky o některých bodech v postupu při nakládání s případy sexuálního zneužívání nezletilých, jehož se dopustili duchovní“, jejíž první znění bylo publikováno před dvěma lety.

Číst dál

Papež o řeholnici zastřelené na Haiti: Darovala život pro druhé až k mučednictví

Po nedělní modlitbě Anděl Páně papež František připomenul italskou řeholnici Luisu Dell´Orto, malou sestru Evangelia, která byla v sobotu zavražděna na Haiti, kde působila dvacet let. V Nigerii o minulém víkendu zemřeli násilnou smrtí dva katoličtí kněží.

Číst dál

V Nigérii byli při různých incidentech zabiti dva kněží

O víkendu byli v Nigérii zabiti dva kněží, jeden ve státě Kaduna a druhý ve státě Edo. P. Vitus Borogo, kněz sloužící v arcidiecézi Kaduna, byl zabit 25. června "na vězeňské farmě v Kujamě u silnice Kaduna-Kachia po nájezdu teroristů na farmu," uvedl kancléř kadunské arcidiecéze v prohlášení, které sdílel s ACI Africa. Padesátiletý kněz byl katolickým kaplanem na kadunské státní polytechnice. Ve státě Edo byl 26. června kolem půl sedmé ráno unesen ze své fary v katolickém kostele svatého Michaela v Ikabigbo, Uzairue, otec Christopher Odia. Únosci ho zabili, oznámila diecéze Auchi.

Číst dál

V Arcibiskupském zámku se otevírá výstava „Piaristé na Moravě a ve Slezsku“

Řád chudobných řeholních kleriků Matky Boží zbožných škol se ustavil v Římě v letech 1621–1622 zásluhou španělského kněze Josefa Kalasanského. Hlavním posláním piaristů, jak jsou členové řádu nazýváni, bylo poskytovat bezplatné vzdělávání mladým lidem. Výstava, kterou na Arcibiskupském zámku v Kroměříži zahájí vernisáž ve středu 29. června 2022, se zaměří na působení řádu na Moravě a ve Slezsku.

Číst dál

Přímé přenosy z Petrova 29. června 2022

Pontifikální bohoslužbu 29. června 2022 v 16.00 hodin, kde nově jmenovaný 14. diecézní biskup brněnský Mons. Pavel Konzbul kanonicky převezme vedení diecéze, bude živě přenášet Televize Noe a Radio Proglas.

Číst dál

Benedikce nového opata v Želivu

Biskup Jan Vokál uvede slavnostní benedikcí do opatského úřadu P. Tadeáše Róberta Spišáka, O.Praem. Pontifikální Mše svatá se uskuteční v pátek 1. července v 16. 00 hod. v opatském kostele v Želivu.

Číst dál

Setkání rodin a festival PilsAlive provázela pohodová atmosféra i déšť

Papež František svolal na sobotu 25. června Světové setkání rodin, což zna­menalo jediné – naplánovat setkání rodin i v naší diecézi. To se uskutečnilo v Lobezském parku v Plzni společně s festivalem křesťanských hudebních skupin PilsAlive.

Číst dál

Hostem velehradských oslav bude také Jindřich Štreit

Jindřich Štreit letos povede na Velehradě při Dnech lidí dobré vůle seminář určený účastníkům fotografické soutěže „Na Velehrad s fotoaparátem“. Představí své vybrané projekty a nabídne účastníkům rady a podněty pro fotografování. Součástí bude i projekce jeho fotografií, kterou hudebně doprovodí Štreitova dcera Monika Duarte Štreitová, uznávaná flétnistka a pedagožka na univerzitě v portugalském Aveiru.

Číst dál

V sobotu 2. července začíná v kapli na Radhošti poutní sezóna

V sobotu 2. července začíná v kapli na Radhošti zasvěcené sv. Cyrilu a Metodějovi program letošních sobotních poutí, při nichž bohoslužby zajišťují jednotlivé farnosti. Hned v úterý 5. července se zde uskuteční hlavní pouť ke cti svatých soluňských bratří - mše sv. budou slouženy v 9.30, 11.00, 14.00.

Číst dál

Pastýřský list kardinála Dominika Duky

Přinášíme poslední pastýřský list kardinála Dominika Duky, ve kterém bilancuje 12 let v čele Arcidiecéze pražské.

Číst dál

Biskup Jan se sešel s rodinami

Poslední den Roku rodin prožil královéhradecký biskup Jan Vokál uprostřed rodin v řeholním domě sester františkánek v Hoješíně u Seče.

Číst dál

Zakončení školního roku v církevních školách

Bohoslužby na ukončení školního roku 2021/2022 na církevních školách v královéhradecké diecézi:

Číst dál

Katechetický minikurz online pomůže rozvinout dovednosti při výuce náboženství

Centrum pro katechezi v Olomouci připravilo pro začínající katechety, ale i ty, kteří chtějí rozvinout své dovednosti, Katechetický minikurz – online. Probíhat bude prostřednictvím tematických webinářů dvakrát měsíčně ve večerních hodinách. Je možné se přihlásit na celý kurz, ale i jen na vybrané webináře.

Číst dál

Do služby v diecézi nastupují čtyři noví kněží

Kněžské svěcení, které v sobotu 25. června 2022 dopoledne v olomoucké katedrále sv. Václava uděloval arcibiskup Jan Graubner, přijali čtyři kandidáti: Josef Biernát, Pavel Fiala, Lukáš Gelnar a František Šary.

Číst dál

Nalaďte si Radio Proglas od 27. června do 3. července 2022

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Číst dál

Přímé přenosy bohoslužeb od 27. června do 3. července 2022

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe, Radiu Proglas a České televizi.

Číst dál

Mše biskupa Pavla Konzbula připomněla v Moravské Nové Vsi loňské tornádo

Lidé 25. 6. zaplnili kostel v Moravské Nové Vsi, kde se uskutečnila mše pod celebrovaná brněnským biskupem Pavlem Konzbulem. Byla připomínkou loňského tornáda, které na Břeclavsku a Hodonínsku připravilo o život šest lidí a poničilo asi 1200 domů včetně právě kostela v Moravské Nové Vsi. Místní farář Marián Kalina uvedl, že mše je poděkováním Bohu za pomoc a také všem dobrovolníkům a dárcům.

Číst dál

Papež: Podlehnout hněvu je snadné, těžší je sebeovládání po Ježíšově vzoru

Na Svatopetrském náměstí se dnes shromáždilo asi dvacet tisíc věřících k pravidelné nedělní modlitbě s papežem Františkem. V závěru se papež František myšlenkami obrátil k Ekvádoru, kde propukly protesty domorodého hnutí, a poté vyjádřil blízkost rodině a spolusestrám italské řeholnice Luisy dell'Orto, která byla včera zabita na Haiti. Nakonec papež opětovně připomněl válku na Ukrajině a vyzval, abychom nezapomínali na lidi postižené tímto konfliktem.

Číst dál

Příští setkání rodin s papežem se uskuteční v rámci římského Jubilea

Kardinál Farrell, který v sobotu večer předsedal závěrečné mši svaté X. Světového setkání rodin, oznámil další etapy těchto setkávání rodin se Svatým otcem.

Číst dál

Vysoká inflace jako mor společnosti

Inflace se po dlouhé době vynořila z temnot, kam ji svět v osmdesátých a Česko v devadesátých letech zahnaly, a ztěžuje nám zase život.

Číst dál

Papež: Církev se zrodila z jedné rodiny a tvoří ji především rodiny

Homilie papeže Františka při mši svaté v závěru X. Světového setkání rodin

Číst dál

Vigilie ze Slavnosti Nejsvětějšího Srdce Páně na Salmově v Mikulášovicích

V pátek 24. června 2022 se od 10 hodin konala v kostele Všech svatých v Litoměřicích slavnostní mše svatá, při které se ředitelka Diecézní charity Litoměřice Růžena Kavková rozloučila se svými spolupracovníky, aby od 1. července 2022 si mohla užívat zaslouženého odpočinku. Mši svaté předsedal litoměřický biskup Mons. Jan Baxant s nímž koncelebroval prezident Charity ČR českobudějovický světící biskup Mons. Pavel Posád.

Číst dál

Papež: Bída tohoto světa je důvodem našeho apoštolátu, nikoli jeho překážkou

Před půldruhým stoletím se narodil don Luigi Orione (23. června 1872), jeden z velkých italských „sociálních světců“, žák dona Boska a zakladatel rozsáhlého dobročinného díla. Papež František dnes přijal jeho následovníky a následovnice, jmenovitě řeholní rodinu Malého díla Boží prozřetelnosti, která při právě zakončené generální kapitule potvrdila brazilského kněze o. Tarcisia Gregoria Vieiru jako svého představeného.

Číst dál

Slova papeže Františka o životě

Během devíti let svého pontifikátu papež František pronesl velmi jasná slova o obraně nenarozeného života, která je podle něj spojena s obranou jakéhokoli lidského práva. Poznamenává, že život je třeba vždy bránit: život nenarozených, stejně jako život starých a nemocných lidí nebo těch, kterým hrozí, že zemřou hlady, na pracovišti nebo na člunech migrantů.

Číst dál

Lidé se mohou rok od tornáda podívat na obec z opravované věže kostela

Lidé v Moravské Nové Vsi na Břeclavsku se dnes mohou podívat na obec z opravované věže kostela poškozeného loňským tornádem. Mohou si také zazvonit na zvony, které 33 dní po tornádu nefungovaly, řekl dnes ČTK farář Marián Kalina. Podle něj jsou náklady na opravu kostela přes 20 milionů korun. Část prací už je hotová a část je ještě v plánu. Kalina doufá, že práce skončí příští rok v červenci. V kostele se po opravách konají mše, dnešní mši povede biskup Pavel Konzbul.

Číst dál

Rok rodin vyhlášený papežem se chýlí ke konci

Rok rodin končí, v rodinách však život pokračuje.

Číst dál

Výchova k odolnosti

Pohodlný životní styl a snaha uchránit děti od možných nebezpečí výrazně změnily prostředí, ve kterém děti vyrůstají. Jak je ale připravit na vážné situace, kdy je třeba vyjít z komfortní zóny?

Číst dál

Nejvyšší soud USA v historickém rozhodnutí o potratech zrušil precedens Roe v. Wade

Nejvyšší soud Spojených států dnes 24. června 2022 zrušil rozsudek ve věci Roe v. Wade historickým rozhodnutím 6:3. Tím byl zrušen téměř půl století trvající rozsudek, kterým bylo ve Spojených státech stanoveno ústavní právo na potrat. Tímto rozhodnutím mohou demokraticky zvolené orgány jednotlivých států USA svobodně regulovat potraty tak, jak se to dělo v celé americké historii předtím, než Nejvyšší soud tuto otázku federalizoval.

Číst dál

Kardinál Czerny: Nadvláda člověka nad člověkem vytváří peklo

Při modlitební vigilii nazvané „Zemřít nadějí“, které kardinál Czerny ve čtvrtek večer předsedal v kostele Panny Marie v Zátibeří u příležitosti Světového dne uprchlíků, vzpomenul na ty, kteří letos nalezli smrt ve Středozemním moři při útěku před konflikty, nerovností a lhostejností. Prefekt Dikasteria pro službu integrálnímu lidskému rozvoji vyzval, abychom se vymanili z delíria všemohoucnosti a pohlédli na Boží moc, která je osvobozující, protože je založena na sdílení Jeho svrchovanosti.

Číst dál

Hodnocení Noci kostelů v pražské arcidiecézi

Za účasti ministra kultury Martina Baxy, kardinála Dominika Duka a biskupa Zdenka Wasserbauera se ve čtvrtek uskutečnilo na pražském arcibiskupství setkání organizátorů letošní Noci kostelů. Společně hodnotili průběh letošní akce.

Číst dál

Kardinál Lazar Ju Hungsik: Ve světě je mnoho hrdinských kněží

„Drazí kněží, ve vztahu k věřícím buďte trpěliví, ustavičně je povzbuzujte, buďte neúnavnými služebníky Božího odpuštění a milosrdenství – nikdy přísnými soudci, vždy milujícími otci“, píše papež František v poselství k sedmadvacátému Světovému dni modliteb za posvěcení kněží, který připadá na dnešní slavnost Nejsvětějšího Srdce Ježíšova. „Mnozí kněží ve světě jsou hrdinové“, říká kardinál Ju Hungsik, prefekt Dikasteria pro klérus.

Číst dál

Pouť ke sv. Cyrilu a Metoději v Mikulčicích 2022

Pontifikální bohoslužba za účasti českých a moravských biskupů v den slavnosti slovanských věrozvěstů a patronů Evropy, svatých Cyrila a Metoděje, se bude konat 5. července 2022 v 16.30 hodin v Mikulčicích. Hlavním celebrantem a kazatelem bude biskup Vojtěch Cikrle.

Číst dál

Příběhy z vlčího batůžku: O Zahradníkovi

Tým Vlčího doupěte přináší nový seriál s video katechezemi (nejen) pro děti.

Číst dál

I přes bouřky zažíváme milost

Poslední květnový den si želivská kanonie premonstrátů zvolila nového opata. Stal se jím čtyřicetiletý P. TADEÁŠ RÓBERT SPIŠÁK OPraem.

Číst dál

Organizační pokyny k rozloučení s arcibiskupem Graubnerem

Zveřejňujeme organizační pokyny ke mši svaté, při které věřící ve čtvrtek 30. června 2022 od 17.00 nejen oslaví výročí posvěcení katedrály sv. Václava, ale především se rozloučí s arcibiskupem Janem Graubnerem a budou děkovat za jeho službu.

Číst dál

Od roku 2016 zachránila pro-life těhotenská centra více než 800 000 životů

Podle analýzy Charlotte Lozier Institute (CLI) zachránila těhotenská centra podporující život v USA od roku 2016 více než 800 000 životů. Analýza uvádí, že pro-life těhotenská centra "existují proto, aby poskytovala podporu, vzdělávání, kurzy, lékařskou péči a referenční zdroje ženám, které čelí obtížným okolnostem spojeným s nečekaným těhotenstvím".

Číst dál

V Modré ukážou, jak pečovat o životní prostředí

V Archeoskanzenu Modrá připraví v pondělí 4. července 2022 v rámci Dnů lidí dobré vůle Hnutí Brontosaurus ekologicky laděné aktivity. Přijďte se podívat na ty, kteří pečují o návrat šelem, o půdu či přirozený les.

Číst dál

Poslední pastýřský list arcibiskupa Graubnera Arcidiecézi olomoucké

V závěrečných dnech svého působení v čele olomoucké arcidiecéze zasílá její administrátor arcibiskup Jan Graubner věřícím svůj poslední pastýřský list.

Číst dál

Silné svědectví rodičů Chiary Corbelly Petrillo na Světovém setkání rodin.

Rodiče Chiary Corberlly Petrillo, Roberto a Maria Anselma Corbellovi, se podělili o dojemné svědectví víry jejich dcery během svého příspěvku na Festivalu rodin, který je součástí Světového setkání rodin probíhajícím v Římě od 22. do 26. června. Chiara Corbella Petrillo zemřela v osmadvaceti letech na rakovinu, která jí byla zjištěna v pátém měsíci těhotenství. Odložila léčbu, aby se její dítě narodilo zdravé. Životní příběh Chiary, jejího manžela Enrica a jejich syna Francesca, stejně jako jejich dvou nenarozených dětí, oslovil tisíce lidí v celé Itálii a rozšířil se po celém světě. Beatifikační proces Chiary byl oznámen 13. června 2017, v den pátého výročí její smrti.

Číst dál

V Ostravě-Svinově bude v neděli 26. 6. mše svatá pro neslyšící. Kněz ovládá znakovou řeč

Mši svatou pro neslyšící bude v neděli 26. června v kostele Krista Krále v Ostravě-Svinově sloužit ve znakové řeči P. Felix Mária Žiška z Uherského Hradiště. Bohoslužba začíná v 14.30 hodin. Po jejím skončení bude připraveno na faře posezení.

Číst dál

Videospot: Charita pomáhá už 100 let

Charita Česká republika pomáhá už celé jedno století. Potřebné provází na cestě životem od bezbranného dětství až do bezmocného stáří.

Číst dál

Zveřejněn program apoštolské cesty do Kanady

Svatý stolec dnes zveřejnil program papežovy cesty do Kanady, která se uskuteční na konci července. Během šestidenní návštěvy této země se papež František setká se zástupci původního obyvatelstva, místními duchovními, mládeží a seniory a bude sloužit mši svatou v Edmontonu a v Quebecu.

Číst dál

Biskup Josef Nuzík o průběhu setkání rodin v Římě

V Římě začalo 22. června 10. Světové setkání rodin. Z České republiky se do Říma vypravila delegace, kterou tvoří tři manželské páry, P. Martin Sklenář a biskup-delegát ČBK pro rodinu Mons. Josef Nuzík, který nám napsal pár slov k průběhu včerejšího dne na tomto mezinárodním setkání.

Číst dál

Série "Židé" Historického archivu Státního sekretariátu zveřejněna online

Mons. Paul Richard Gallagher, sekretář Státního sekretariátu pro vztahy se státy a mezinárodními organizacemi, informuje o novém projektu zpřístupňujícím cenné prameny týkající se obětí fašisticko-nacistického pronásledování Židů během II. světové války.

Číst dál